o konkursie laureaci galeria prac

Laureaci

W związku z ogłoszonym konkursem fotograficznym do Urzędu Gminy w Ustroniu Morskim wpłynęło 56 prac siedemnastu uczestników z Polski i Niemiec. Celem konkursu było poznanie walorów przyrodniczych, turystycznych i antropogenicznych Euroregionu Pomerania oraz pogłębienie istniejącej współpracy transgranicznej.

Przesłane prace reprezentowały bardzo różny poziom techniczny i artystyczny. Jury konkursowe wyłoniło trzech uczestników, których prace odbiegały od całości innych nadesłanych fotografii, wyróżniając się: jakością, techniką oraz kolorystyką.

I miejsce przyznano Panu Waldemarowi Gałęzowskiemu z Ustronia Morskiego za wysoką jakość techniczną zdjęć oraz kolorystykę fotografii przedstawiającą różnorodną paletę barw. Autora prac doceniono także za umiejętne opanowanie światła i kadru.

II miejsce przyznano Panu Ernestowi Seifert z miejscowości Mahlbusen k/Bernau w Niemczech za ciekawy montaż komputerowo - fotograficzny.

III miejsce przyznano Panu Kacprowi Zielińskiemu z Mrzeżyna za oryginalność podejścia do tematu konkursu i zastosowanie kolorystyki czarno - białej w pracach fotograficznych.

Jury w składzie:
  1. Stanisław Zieliński - Wójt Gminy Ustronie Morskie
  2. Urszula Czachorowska - inspektor Urzędu Gminy
  3. Urszula Knieć - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
  4. Torsten Jeran - Przewodniczący Parku Regionalnego "Barnimer Feldmark" z Blumbergu (Niemcy)
  5. Karol Skiba - fotoreporter "Głosu Koszalińskiego"
Przeczytaj protokół z posiedzenia jury konkursowego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III A (Fundusz Małych Projektów Euroregionu Pomerania) oraz ze środków budżetu Państwa.